[Hrady – úvodní strana] [Fotogalerie] [Dobové obrazy] [O hradech] [Katalog objektů]

Antonín Pucherna (1776–1852)

Český malíř, grafik, kreslíř a rytec. Studoval v grafické dílně Františka Karla Wolfa a na pražské Akademii (podle některých zdrojů byl žákem Ludvíka Kohla, podle jiných Karla Postla). Na Akademii později působil jako pedagog. Je známý kolorovanými lepty hradů, které vydával s F. K. Wolfem. Do grafických listů také převáděl předlohy jiných malířů, mj. Karla Postla.
[stránka vytvořena 2015/10, poslední aktualizace 2018/2]
Červený Hrádek – A. Pucherna podle F. K. Wolfa
Červený Hrádek – A. Pucherna podle F. K. Wolfa
Červený Hrádek – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Červený Hrádek – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Český Šternberk – A. Pucherna podle A. Balzera (1802)
Český Šternberk – A. Pucherna podle A. Balzera (1802)
Český Šternberk od J – Antonín Balzer (1801)
Český Šternberk od J – Antonín Balzer (1801)
Český Šternberk od SZ – A. Pucherna podle A. Balzera (1802)
Český Šternberk od SZ – A. Pucherna podle A. Balzera (1802)
Český Šternberk od S – A. Pucherna podle A. Balzera (1802)
Český Šternberk od S – A. Pucherna podle A. Balzera (1802)
Český Šternberk – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Český Šternberk – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Děčín – A. Pucherna (1805) podle F. K. Wolfa (1797)
Děčín – A. Pucherna (1805) podle F. K. Wolfa (1797)
Frýdlant – A. Pucherna (1797) podle Kristiána Kryštofa Clam-Gallase (1789)
Frýdlant – A. Pucherna (1797) podle Kristiána Kryštofa Clam-Gallase (1789)
Helfenburk-Hrádek – A. Pucherna (kolem 1800)
Helfenburk–Hrádek – A. Pucherna (kolem 1800)
Hlavačov – A. Pucherna (1804) podle F. K. Wolfa (1803)
Hlavačov – A. Pucherna (1804) podle F. K. Wolfa (1803)
Jemniště – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1802)
Jemniště – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1802)
Jenštejn – A. Pucherna (1797) podle F. K. Wolfa (1795)
Jenštejn – A. Pucherna (1797) podle F. K. Wolfa (1795)
Jenštejn – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1807)
Jenštejn – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1807)
Jestřebí – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Jestřebí – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Karlovy Vary – A. Pucherna podle Josefa Platzera
Karlovy Vary – A. Pucherna podle Josefa Platzera
Karlštejn před r. 1797 na kresbě F. K. Wolfa
Karlštejn před r. 1797 na kresbě F. K. Wolfa
Karlštejn – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Karlštejn – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Karlštejn – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1803)
Karlštejn – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1803)
Koloděje – A. Pucherna (1804)
Koloděje – A. Pucherna (1804)
Kostelec nad Černými lesy – A. Pucherna (1804)
Kostelec nad Černými lesy – A. Pucherna (1804)
Kounice – A. Pucherna (1804)
Kounice – A. Pucherna (1804)
Krakovec – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1796)
Krakovec – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1796)
Křivoklát – A. Pucherna podle Václava Mrkose (1797)
Křivoklát – A. Pucherna podle Václava Mrkose (1797)
Kunětická Hora – A. Pucherna (1807) podle Alexe Vincence Pařízka (1797)
Kunětická Hora – A. Pucherna (1807) podle Alexe Vincence Pařízka (1797)
Libeň – A. Pucherna (1807)
Libeň – A. Pucherna (1807)
Libochovice a Házmburk – A. Pucherna (1808)
Libochovice a Házmburk – A. Pucherna (1808)
Lobkovice – A. Pucherna (1803) podle F. K. Wolfa (1796)
Lobkovice – A. Pucherna (1803) podle F. K. Wolfa (1796)
Místodržitelský letohrádek – Bubeneč – A. Pucherna (1806)
Místodržitelský letohrádek – Bubeneč – A. Pucherna (1806)
Osek-Rýzmburk – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Osek–Rýzmburk – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Pražský hrad – Ludvík Arnošt Buquoy podle A. Pucherny
Pražský hrad – Ludvík Arnošt Buquoy podle A. Pucherny
Pražský hrad z Jeleního příkopu – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1796)
Pražský hrad z Jeleního příkopu – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1796)
Rabí – A. Pucherna podle Leopolda Peukerta (1797)
Rabí – A. Pucherna podle Leopolda Peukerta (1797)
Rataje – A. Pucherna (1804)
Rataje nad Sázavou – A. Pucherna (1804)
Rychmburk – A. Pucherna (1797) podle Johanna Venuta (1787)
Rychmburk – A. Pucherna (1797) podle Johanna Venuta (1787)
Sloup – A. Pucherna (1803) podle F. K. Wolfa (1797)
Sloup – A. Pucherna (1803) podle F. K. Wolfa (1797)
Střekov – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Střekov – A. Pucherna podle F. K. Wolfa (1797)
Šelmberk – A. Pucherna podle Emanuela Josefa Malovce z Malovic (1803)
Šelmberk – A. Pucherna podle Emanuela Josefa Malovce z Malovic (1803)
Škvorec – A. Pucherna (1805)
Škvorec – A. Pucherna (1805)
Talmberk od SV – A. Pucherna (koncem 18. stol.)
Talmberk od SV – A. Pucherna (koncem 18. stol.)
Točník – A. Pucherna podle Václava Mrkose (1803)
Točník – A. Pucherna podle Václava Mrkose (1803)
Trosky – A. Pucherna podle Václava Mrkose (1797)
Trosky – A. Pucherna podle Václava Mrkose (1797)
Vyšehrad – A. Pucherna (1804)
Vyšehrad – A. Pucherna (1804)

Václav A. Berger (1783–1824) podle Antonína Pucherny

Budyně nad Ohří – Václav A. Berger podle A. Pucherny (1803)
Budyně nad Ohří – Václav A. Berger podle A. Pucherny (1803)
Teplice – Václav A. Berger podle A. Pucherny (1807)
Teplice – Václav A. Berger podle A. Pucherny (1807)
Vlašim – Václav A. Berger (1806) podle A. Pucherny (1802)
Vlašim – Václav A. Berger (1806) podle A. Pucherny (1802)
Vlašim – pohled do parku – Václav A. Berger (1802) podle A. Pucherny
Vlašim – pohled do parku – Václav A. Berger (1802) podle A. Pucherny

Johann Venuto (1746–kolem 1830) podle Antonína Pucherny

Brevnov klaster – Johann Venuto podle A. Pucherny (1812)
Břevnov (klášter) – Johann Venuto podle A. Pucherny (1812)
Březnice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1814)
Březnice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1814)
Házmburk a Libochovice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1819)
Házmburk a Libochovice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1819)
Jenštejn – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Jenštejn – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Kostelec nad Černými lesy – Johann Venuto podle A. Pucherny (1819)
Kostelec nad Černými lesy – Johann Venuto podle A. Pucherny (1819)
Kounice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Kounice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Mladá Vožice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1817)
Mladá Vožice – Johann Venuto podle A. Pucherny (1817)
Orlík nad Vltavou – Johann Venuto podle A. Pucherny (1818)
Orlík nad Vltavou – Johann Venuto podle A. Pucherny (1818)
Rabí – Johann Venuto podle A. Pucherny (1817)
Rabí – Johann Venuto podle A. Pucherny (1817)
Radim – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Radim – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Rataje – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Rataje nad Sázavou – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Roudnice nad Labem – Johann Venuto podle A. Pucherny (1816)
Roudnice nad Labem – Johann Venuto podle A. Pucherny (1816)
Škvorec – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Škvorec – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Talmberk – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Talmberk – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Tolštejn – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Tolštejn – Johann Venuto podle A. Pucherny (1820)
Vlašim – Johann Venuto podle A. Pucherny (1821)
Vlašim – Johann Venuto podle A. Pucherny (1821)


Petr Fabian, www.hrady-zriceniny.cz, 2000–2018

Hrady v Čechách, na Moravě a ve Slezsku – katalog
Fotogalerie
 TOPlist TOPlist TOPlist
Hrady na dobových obrazech a pohlednicích
GEOGRAFICKY: Český ráj a Podbezdězí * České středohoří * severní Čechy * východní Čechy * jižní Čechy * střední Čechy * západní Čechy * severní Morava a Slezsko * Vysočina a jižní Morava *

PODLE AUTORŮ: Václav Hollar (1607–1677) * Friedrich B. Werner (1690–1776) * Lorenz Janscha (1749–1812) * Antonín Balzer (1771–1807) * Karel Postl (1769–1818) * Simon P. Klotz (1776–1824) * F. K. Wolf (1764–1836) * Paulina Schwarzenberg (1774–1810) * Antonín Pucherna (1776–1852) * Václav A. Berger (1783–1824) * Johann Venuto (1746–kolem 1830) * Karel Huss (1761–1838) * František Richter (1774–1860) * Josef Šembera (1794–1866) * Adolph Kunike (1777–1838) * K. H. Mácha (1810–1836) * Vincenc Morstadt (1802–1875) * Jan E. Vocel (1802–1871) * Thomas Ender (1793–1875) * Karel Brantl (1801–1871) * F. A. Heber (1815–1849) * Vincenc Kühnel (1805–1873) * Jan Maloch (1825–1911) * Kleine Universum (1840) * Meyers Universum (1833–61) * R. Bürger * Karel Würbs (1807–1876) * Ernst G. Doerell (1832–1877) * Hugo Ullik (1838–1881) * Heinrich W. Rau (1827–1889) * Wilhelm Kandler (1816–1896) * August C. Haun (1815–1894), František Kaliwoda (1820–1859) * Baltazar Kutina (1853–1923) * Karel Liebscher (1851–1906) * Konstantin Bušek (1861–1938) * Obrazy, kresby, mědiryty, oceloryty, litografie, pohlednice... od různých autorů * Slovenské hrady – obrazy a pohlednice od různých autorů * Lubomír Herc: Obrazy hradů * Jan Heřman: Kresby hradů podle rekonstrukcí