Objektů v katalogu: 1870
Fotografií ve fotogalerii: 68050
Dobových obrazů a kreseb: 9050

Mapa hradů, tvrzí a zřícenin v ČR
Úvodní strana
Fotogalerie
Obrazy hradů
O hradech – vývoj hradů v Čechách
Hrady a čeští panovníci
P. F. – Fotografie
Slovník pojmů
Typy hradů
Romantický zájem o hrady
Knihy o hradech
Třicetiletá válka
Google

Webarchiv NK
Hrady v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
web o hradech, tvrzích, zámcích a zříceninách (nejen) v ČR

– – – Filmová místa – hrady, zámky a další objekty – – –


Katalog – úvodní strana / Abecední seznam / Po okresech / Podle charakteru objektu

Nejvýše položené hrady na území ČR / Německá jména hradů / Národní kulturní památky ČR
Ohrožené památky Čech (J. Úlovec) / Ohrožené památky (NPÚ) / Zajímavosti a nej-

Vybraná filmová místa – hrady, zámky a další objekty z katalogu. (stránka vytvořena 2021/3, aktualizace 2021/5)

Andělská Hora

Andělská Hora (Balada pro banditu)

Bechyně

Bechyně (Jízda)

Bítov

Bítov (Tajemství staré bambitky)

Blatná

Blatná (Bílá paní, Šíleně smutná princezna)

Bouzov

Bouzov (Arabela, Kopretiny pro zámeckou paní, Krev zmizelého, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Rumplcimprcampr)

Broumov – opevněný klášter

Broumov – opevněný klášter (Řád)

Březnice

Březnice (Princezna ze mlejna)

Buchlov

Buchlov (Bathory, O statečném kováři)

Bzí

Bzí (Zlatí úhoři)

Cornštejn

Cornštejn (Císař a tambor, Nebojsa)

Cuknštejn

Cuknštejn (Ať žijí rytíři)

Červená Lhota

Červená Lhota (O štěstí a kráse, Zlatovláska)

Český Krumlov

Český Krumlov (Případ pro začínajícího kata, Anděl Páně 2)

Český Šternberk

Český Šternberk (Anděl Páně, Arabela)

Deblín

Deblín (Labyrint III)

Dobříš

Dobříš (Případ pro začínajícího kata)

Doudleby nad Orlicí

Doudleby nad Orlicí (Bathory)

Frýdlant

Frýdlant (Peklo s princeznou, Rumplcimprcampr)

Frýdštejn

Frýdštejn (O princezně Jasněnce a létajícím ševci)

Helfenburk u Bavorova

Helfenburk u Bavorova (Arabela, Princezna ze mlejna)

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou (Pyšná princezna, Tři bratři)

Houska

Houska (Královský slib)

Hrubá Skála

Hrubá Skála (Princ Bajaja)

Hutov (Pastviny) – zřícenina kaple

Hutov (Pastviny) – zřícenina kaple (Divoké včely (Jiříkov a okolí))

Chcebuz

Chcebuz (Lidice)

Cheb

Cheb (Jan Hus)

Choustník

Choustník (Čertova nevěsta)

Chvojen

Chvojen (Kříž u potoka)

Jezeří

Jezeří (Pustina)

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec (Organ, Bathory)

Karlštejn

Karlštejn (Údolí včel)

Kašperk

Kašperk (Anděl Páně)

Kladruby – opevněný klášter

Kladruby – opevněný klášter (Santiniho jazyk)

Klokočín

Klokočín (Marketa Lazarová)

Kočov – zřícenina kostela

Kočov – zřícenina kostela (Z pekla štěstí 2 – objekt zdevastován)

Kost

Kost (Kouzla králů, Radůz a Mahulena, S čerty nejsou žerty)

Krakovec

Krakovec (Ať žijí duchové, Princ a večernice)

Krásný Dvůr

Krásný Dvůr (Konec starých časů)

Kroměříž

Kroměříž (Amadeus, Ucho, Peklo s princeznou)

Křivoklát

Křivoklát (Anděl Páně, Dívka na koštěti, Tři veteráni)

Kuklov – zřícenina kláštera

Kuklov – zřícenina kláštera (Údolí včel)

Kunětická Hora

Kunětická Hora (Arabela)

Ledeč nad Sázavou

Ledeč nad Sázavou (Micimutr, Anděl Páně 2, Šťastný smolař)

Lednice

Lednice (Bathory, Král Ubu, Šťastný smolař)

Lemberk

Lemberk (Tajemství staré bambitky, Poslední aristokratka)

Lešná

Lešná (Requiem pro panenku)

Levín u Úštěku

Levín u Úštěku (Páni kluci)

Libochovice

Libochovice (Jezerní královna)

Lipnice nad Sázavou

Lipnice nad Sázavou (Ať žijí rytíři, Čert ví proč, Šílení, Tři životy)

Litomyšl

Litomyšl (Filosofská historie)

Loket

Loket (Casino Royale, Vlak dětství a naděje)

Louka

Louka (Ďáblova lest, Santiniho jazyk)

Lysá nad Labem

Lysá nad Labem (Lekce Faust, Rok ďábla)

Mikulov

Mikulov (Stud, Škola otců)

Milotice

Milotice (Muži v říji, Poslední aristokratka)

Mírov

Mírov (In nomine patris, Kajínek, Tichá bolest, Tmavomodrý svět)

Náchod

Náchod (Tajemství Lesní země)

Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Císař a tambor, Kouzelný měšec)

Nový hrad u Adamova

Nový hrad u Adamova (V erbu lvice, O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech, Tajemství Lesní země)

Nový Rychnov

Nový Rychnov (Smuteční slavnost)

Okoř

Okoř (Kouzelný měšec)

Onšov

Onšov (Největší z Čechů)

Opočno

Opočno (Babička)

Orlík – Humpolec

Orlík – Humpolec (Jak se budí princezny)

Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Nahá pastýřka)

Osek – Rýzmburk

Osek – Rýzmburk (Páni kluci)

Panenský Týnec – zřícenina kláštera

Panenský Týnec – zřícenina kláštera (Kytice)

Pelhřimov

Pelhřimov (Návštěvníci)

Pernštejn

Pernštejn (Bathory, Jak se budí princezny, Návštěvníci, Případ pro začínajícího kata, Pták Ohnivák, Sedmero krkavců, Šťastný smolař, V erbu lvice)

Pirkštejn

Pirkštejn (Princ Bajaja)

Ploskovice

Ploskovice (Čertova nevěsta, Deváté srdce, Jak si zasloužit princeznu, Jezerní královna, Odcházení, Princ a Večernice, První republika)

Poděbrady

Poděbrady (Svatba jako řemen)

Polná

Polná (Lotrando a Zubejda)

Protivín

Protivín (Už zase skáču přes kaluže)

Průhonice

Průhonice (Arabela, Ať žijí duchové, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni)

Rabí

Rabí (Marketa Lazarová, Údolí včel, Rok ďábla)

Roštejn

Roštejn (Bathory, Jak se budí princezny)

Rotštejn

Rotštejn (S čerty nejsou žerty)

Sirotčí hrádek

Sirotčí hrádek (O statečném kováři)

Slavice

Slavice (Mistři)

Sloup

Sloup (Malá mořská víla, S čerty nejsou žerty)

Sychrov

Sychrov (Nesmrtelná teta, Radůz a Mahulena, Zlatovláska)

Špilberk

Špilberk (Já, truchlivý bůh, Tichá bolest)

Švihov

Švihov (Tři oříšky pro Popelku, Šašek a královna, Tři životy)

Telč

Telč (Bathory, Jak se budí princezny, Kouzelný měšec, Majster kat, Pyšná princezna, Řád, Výlet)

Točník

Točník (Bathory, Kytice)

Trosky

Trosky (Princ a Večernice)

Třebíč

Třebíč (Marketa Lazarová)

Uherčice

Uherčice (Řád, Nebojsa, Svatojánský věneček)

Úštěk

Úštěk (3 sezony v pekle, Kolja, První republika, Rebelové, Zdivočelá země)

Valdštejn

Valdštejn (Princ Bajaja)

Valeč

Valeč (Radůz a Mahulena, 3 sezony v pekle)

Valečov

Valečov (Lotrando a Zubejda, Rumplcimprcampr)

Velhartice

Velhartice (Tři bratři)

Velké Losiny

Velké Losiny (Bathory, Kladivo na čarodějnice)

Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí (Nesmrtelná teta)

Vřísek – Žižkova hora

Vřísek – Žižkova hora (O princezně Jasněnce a létajícím ševci)

Zelená Hora – Grünberg

Zelená Hora – Grünberg (Černí baroni)

Zvíkov

Zvíkov (Bathory, Lotrando a Zubejda, Micimutr)

Železné Horky

Železné Horky (Noc nevěsty)

Želiv – Trčkův hrad

Želiv – Trčkův hrad (Dobří holubi se vracejí)

Žleby

Žleby (Kouzla králů, Tři bratři)



Petr Fabian, www.hrady-zriceniny.cz, 2000–2021
(p.fabian@seznam.cz)

www.petr-fabian.cz

Hrady v Čechách, na Moravě a ve Slezsku – úvodní strana
Fotogalerie – hrady a zříceniny
 TOPlist TOPlist